WEBINARIUM | Edukacja filmowa
w bibliotece szkolnej – trwają zapisy

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na szóste w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Filmoteka Szkolna. Pokój nauczycielski, zatytułowane Edukacja filmowa w bibliotece szkolnej, poprowadzi Kinga Dolatowska, Liderka Filmoteki Szkolnej w województwie zachodniopomorskim, bibliotekarka w Zespole Szkół im. St. Staszica w Połczynie Zdroju.

Jak w szkolnej bibliotece prowadzić edukację, która rozwija wrażliwość społeczną i kulturową, a także rozbudza kreatywność? Dlaczego bibliotekarz powinien podążać za potrzebami i zainteresowaniami młodych ludzi? Skąd czerpać inspiracje na spotkania z czytelnikami? I jakie miejsce w tym ma film oraz otwarte zasoby FINA? Na te pytania odpowiemy podczas szkolenia kierowanego do bibliotekarzy, wychowawców i pedagogów, prowadzonego w myśl zasady podziel się pomysłem”.

Kinga Dolatowska – nauczycielka edukacji filmowej i bibliotekarka w szkole ponadpodstawowej, dyplomowana animatorka kultury (teatr), absolwentka Praktycznej Edukacji Filmowej „stART” w Warszawskiej Szkole Filmowej, opiekunka koła filmowego, trenerka aktywnej integracji, liderka Filmoteki Szkolnej w województwie zachodniopomorskim, prelegentka podczas spotkań filmowych dla dzieci i dorosłych, autorka scenariuszy zajęć artystycznych, mentorka Spółdzielni Otwartej Edukacji w Bibliotece. Od kilku lat inicjuje wiele wydarzeń lokalnych dotyczących promowania czytelnictwa, filmu i działań w zakresie edukacji medialnej. W 2015 roku wyróżniona nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: edukacja młodego widza.

Kluczowe informacje:

  • Webinarium odbędzie się 7 kwietnia (środa) w godz. 19:00–20:30 .
  • Udział w webinarium jest bezpłatny.
  • Webinarium realizowane jest za pośrednictwem platformy Clickmeeting, liczba miejsc ograniczona!
  • Osoby zarejestrowane otrzymają zaświadczenie oraz komplet materiałów przygotowanych przez prowadzącą.
  • Zapisy przyjmowane są wyłącznie poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
  • Następnego dnia nagranie webinarium opublikujemy na kanale YouTube Filmoteki Szkolnej.

Już teraz organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnym spotkaniu, podczas którego razem z dr Aleksandrą Szyller – pedagożką oraz trenerką porozmawiamy o wykorzystaniu filmu w edukacji wczesnoszkolnej . Zapisy od 14 kwietnia na stronie www.filmotekaszkolna.pl.

Kontakt:
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
+ 48 22 182 47 62 / + 48 695 363 996

[z materiałów organizatora]