VII Młodzieżowy Festiwal Filmowy
Moja Przestrzeń – Olsztynek 2019

W Olsztynku po raz siódmy odbędzie się Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja przestrzeń. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy ogłaszają dwa konkursy.

Przedmiotem konkursu filmowego będą krótkie filmy (do 10 minut) na dowolny temat, w dowolnej konwencji, a konkursu na spot społeczny (do 60 sekund) – zagrożenia, przed jakimi stoi współczesny człowiek. W Festiwalu mogą wziąć udział filmy zrealizowane w okresie 2017-2019, które nie były zgłaszane wcześniej do konkursów tego festiwalu.

Ponadto organizatory zapraszają do przesyłania projektów filmowych pozakonkursowych, które w Państwa opinii mogą zostać zaprezentowane podczas pokazów specjalnych.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Gala w Kinie Grunwald w Olsztynku. Dopiero wtedy poznamy najlepsze tegoroczne filmy i spoty, które można zgłaszać do 7 listopada 2019 roku.

W ramach Młodzieżowego Festiwalu Filmowego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku odbędą się spotkania i warsztaty filmowe, projekcje filmów konkursowych i pozakonkursowych.

Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego. Głównym celem wydarzenia jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności filmowej.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń organizowany jest przez Młodzieżową Radę Miejską w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy działający w Zespole Szkół w Olsztynku, w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Regulamin z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie www.zamek.edu.pl oraz www.olsztynek.naszdomkultury.pl