SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Narodziny gwiazdy
(reż. Bradley Cooper)
Kraków, Kino Pod Baranami,
15 grudnia 2018

W sobotę, 15 grudnia o godz. 10.00, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie nominowany do pięciu Złotych Globów dramat muzyczny Narodziny gwiazdy z Bradley’em Cooperem i Lady Gagą w rolach głównych.

Narodziny gwiazdy opowiadają o niezwykłej relacji popularnego muzyka country u schyłku jego kariery i młodej, utalentowanej piosenkarki, której gwiazda jeszcze nie rozbłysła. Aktor Bradley Cooper (American Hustle, Drugie Oblicze) w swoim reżyserskim debiucie podejmuje się karkołomnego zadania, prezentując nową wersję historii miłosnej, która zachwyciła wiele pokoleń widzów. Wraz ze Stefani Germanotta znaną na całym świecie jako Lady Gaga sportretował na ekranie postaci, w które z powodzeniem wcielili się w przeszłości m.in. Judy Garland, James Mason, Kris Kristofferson i Barbra Streisand. Obok odtwórców głównych ról, we współczesnej wersji niesamowitego muzycznego dramatu pojawili się Sam Elliott i Dave Chappelle. Autorką tekstów większości piosenek jest sama Lady Gaga. Narodziny gwiazdy nominowano do pięciu Złotych Globów, w tym do nagrody dla najlepszego dramatu. O statuetki powalczą również odtwórcy głównych ról, Bradley Cooper i Lady Gaga.

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/607501569669727

[z materiałów organizatora]