Skrytykuj! i dołącz do Jury Młodzieżowego 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Rusza kolejna edycja konkursu Skrytykuj! na recenzję, wideorecenzję lub podcast dotyczący wybranego filmu. Laureat zasiądzie w Jury Młodzieżowym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej – festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych oraz weźmie udział w cyklu wirtualnych warsztatów MovieMy o filmie, prowadzonych przez profesjonalistów.

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Tęsknisz za powrotem na salę kinową? Chcesz spotkać ludzi kina? Jeżeli tak, to konkurs Skrytykuj! jest inicjatywą właśnie dla Ciebie! Aby dołączyć do Jury Młodzieżowego, napisz recenzję, stwórz wideorecenzję lub nagraj podcast dotyczący wybranego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 1 do 28 lutego 2021 roku (włącznie). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 marca. Do udziału w konkursie zachęcają m.in. Joanna Kulig, Monika Broda i Arkadiusz Jakubik: https://www.youtube.com/watch?v=x7d7asau1_g

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 16-21 lat. 35. Tarnowska Nagroda Filmowa – festiwal wybranych polskich filmów pełnometrażowych planowany jest w terminie 5-12 czerwca 2021 roku w formule stacjonarnej. Organizator Festiwalu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Udział w festiwalu zostanie poprzedzony uczestnictwem w cyklu wirtualnych spotkań MovieMy o kinie, które poświęcone będą m. in. porównaniu klasycznych form krytyki filmowej z możliwościami jakie oferują nowe technologie czy sztuce tworzenia plakatu.

W ubiegłym roku Jury Młodzieżowe 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, z Adamem Krośnickim-Midoniem, laureatem Konkursu Skrytykuj! w składzie, nagrodziło film Wszystko dla mojej matki w reżyserii Małgorzaty Imielskiej.

Więcej informacji udzielają Organizatorzy (kontakt):
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
t. 22 182 47 62/ m. +48 695 363 996

[z materiałów organizatora]