Konkurs filmowy Zrób-My Nasz-Film,
HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE, IV edycja

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmem i jego tworzeniem do IV edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. 

Tym razem także konkursowe filmy powinny mieć lokalny charakter i koncentrować się na najbliższej okolicy oraz  otoczeniu ich twórców. Zapraszamy uczniów, aby pokazali nam mniej lub bardziej znane może jeszcze nieodkryte najpiękniejsze miejsca i wszystko inne, z czego są dumni (także w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały wiedzę o miejscu i czasie zdarzeń).

Konkurs Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” obejmuje dwie kategorie:

  • dla szkół podstawowych (klasy IV-VIII), pod hasłem „Zaczaruj filmem – miejsce, w którym mieszkasz”
  • dla szkół ponadpodstawowych „Obrazy, miejsca, powroty”– filmowy dokument czasów

Czas trwania Konkursu (ogłoszony  i realizowany) od 12 października 2020 roku do 22 lutego 2021.

Celem Konkursu jest zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, „filmowych portretów” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.

Czas trwania filmów dokumentalnych i reportaży nie może przekraczać 5-10 minut (nie mniej niż 5 min, nie więcej niż 10 min).

Tegoroczna odsłona Konkursu, zatytułowana Zrób-My Nasz-film „Historie zapisane w obrazie”, koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu tajemnic i wyprawom po swojej okolicy. Związane z tym formy i praktyki powinny zostać przedstawione w sposób atrakcyjny wizualnie, zachęcający do zainteresowania się tematem i zgłębiania go we własnym zakresie.

Przypominamy najważniejsze informacje:

By wziąć udział w Konkursie należy, do dnia 30 listopada 2020 r., dokonać zgłoszenia szkoły w formie elektronicznej na udostępnionym przez Organizatora formularzu zamieszczonym na portalu konkursowym dostępnym na stronie http://zrobmynaszfilm.blogspot.com/  i przesłać wypełniony Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej na adres zrobmy.nasz.film@oeiizk.waw.pl

Więcej informacji dotyczących Konkursu, znajduje się w dostępnym na stronie konkursowej Regulaminie, który widoczny jest w aktualnym zaproszeniu informacji wstępnej IV edycji Konkursu. Dostępny jest również w linku Regulamin konkursu IV edycja. Potrzebny przy zgłoszeniu szkoły do Konkursu Formularz zgłoszenia  jest natomiast dostępny w linku: Załącznik nr 1 

Jeśli kiedykolwiek myśleliście o tym, by nakręcić prawdziwy film, trafiliście w szczególne, dobre miejsce. Oko kamery, podobnie jak oko aparatu fotograficznego – widzi wszystko. Gdy chociaż raz marzyliście o prawdziwym filmie, z czołówką na przodzie i końcowymi napisami, który zmieści w sobie w środku opowieść rodzącą się w Waszej wyobraźni… zgłoście się, spróbujcie zrealizować swoje marzenia…

[z materiałów organizatora]