Bajkowy Dzień Dziecka – klasyka polskiej animacji w kinach studyjnych

31 maja – 4 czerwca 2018

Kina studyjne zapraszają najmłodszych i ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Smokiem Barnabą  innymi bohaterami. Bajkowy Dzień Dziecka odbędzie się w dniach 31 maja – 4 czerwca 2018 w kilkudziesięciu kinach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Szczegóły na: www.kinastudyjne.pl

Historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni misternie odrestaurowane zaskakują jakością obrazu i dźwięku. Pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Bajki, które będzie można zobaczyć w ramach Bajkowego Dnia Dziecka to zrekonstruowana cyfrowo klasyka polskiej animacji ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego FINA.

Zapraszamy do obejrzenia spotu  i wspólnej baśniowej przygody.

Organizatorzy:

Sieć Kin  Studyjnych i Lokalnych działająca przy Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym

Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin. Strukturę Sieci tworzą kina, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL w umowach zawartych z operatorem Sieci – FINA, który w zamian wspiera finansowo działalność programową kin oraz ułatwia im dostęp do pożądanego – z punktu widzenia programu Sieci – repertuaru kinowego.

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Polski Instytut Sztuki Filmowej powstał w 2005 roku na mocy uchwalonej przez parlament ustawy o kinematografii. Do głównych zadań Instytutu należy wspieranie rozwoju polskiej kinematografii poprzez dofinansowanie realizacji projektów filmowych na wszystkich etapach: scenariusza, developmentu i produkcji filmu.  PISF wspiera również  promocję polskiej twórczości filmowej w kraju i za granicą. Współfinansuje organizację festiwali, przeglądów, retrospektyw, a także kampanie promocyjne najlepszych polskich filmów.

Instytut przeznacza znaczne środki na edukację i upowszechnianie kultury filmowej, oraz na modernizację infrastruktury kinowej, doskonalenie zawodowe filmowców i działalność Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

[z materiałów organizatora]