19. Festiwal Filmu Niemego
– POLA, POLONIA, POLONICA

Kraków, Kino Pod Baranami,
6-9 grudnia 2018

6 grudnia rozpoczyna się 19. Festiwal Filmu Niemego, którego tegoroczna edycja upłynie pod hasłem POLA, POLONIA, POLONICA. Do 9 grudnia Kino Pod Baranami i Fundacja dla Kina zapraszają na pokazy znakomitych filmów niemych z muzyką na żywo w wykonaniu uznanych artystów.

Festiwal otworzy pokaz filmu Bestia w reżyserii  Aleksandra Hertza ze zjawiskową Polą Negri w roli głównej. Podczas seansu na scenie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” wystąpi światowej sławy zespół Kroke.

W sobotę, 8 grudnia, imponującą przestrzeń Kijów. Centrum wypełni klimatycznymi dźwiękami islandzki duet MÚM, który zagra do filmu Ludzie w niedzielę Roberta Siodmaka i Edgara G. Ulmera.

Jak co roku, na Festiwalu jest i miejsce dla najmłodszych kinomanów, którzy wezmą udział w bloku wydarzeń dla maluchów pt. Baranki w Niemym Kinie. Maluchy wyruszą w kosmos podczas pokazu filmu Podróż na Księżyc autorstwa Georges’a Mélièsa, a po seansie wspólnie skomponują muzykę do krótkiego filmu. Na warsztatach artystycznych dzieci stworzą własną animację poklatkową, oraz konstruować będą urządzenia, którymi posługiwali się pionierzy ruchomych obrazów.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie Organizatora: www.kinopodbaranami.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/734917216861523/

[z materiałów organizatora]