XXIX Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – pierwsze informacje

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że XXIX Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza odbędzie się w dniach 8-11 listopada 2019, w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Temat tegorocznego spotkania to „Klasyka dzisiaj. Rola kanonu kulturowego w kinie współczesnym i w edukacji”.

Podczas konferencji zostaną zaproponowane bloki tematyczne dotyczące: roli kanonu w kulturze, adaptacji Szekspirowskich, polskiej klasyki na ekranie, obecności motywów antycznych w kulturze popularnej. Wykłady i analizy uzupełnią prezentacje pedagogiczne oraz pokazy filmowe.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli m.in. dr hab. Konrad Dominas, prof. Krzysztof Kozłowski i dr Piotr Pławuszewski. Konferencję poprowadzi prof. Piotr Sitarski.

Punktami specjalnymi programu będą spotkanie ze znakomitym polskim twórcą oraz pokaz klasyka kina niemego Nosferatu – symfonia grozy (1922) F.W. Murnaua z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie.

Koszt udziału w imprezie to 385,00 złotych (obejmuje noclegi, pełne wyżywienie, możliwość udziału w całym programie konferencji, materiały konferencyjne, możliwość skorzystania z transportu autokarowego do i z Radziejowic z i do Łodzi/Warszawy). Ponadto uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w formie doskonalenia zawodowego.

Formularz rejestracyjny będzie dostępny od 9 września 2019 r. (poniedziałek, od godziny 15:00) na wortalu EdukacjaFilmowa.pl.

Projekt jest współorganizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny i realizowany przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.