Wkrótce premiera filmu Legiony (2019)

20 września 2019 r. będzie miał swoją premierę kinową nowy film Dariusza Gajewskiego pt. Legiony. Jest to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach, z chlubną historią narodu w tle.

Wortal EdukacjaFilmowa.pl jest partnerem kampanii promocyjnej tego filmu, którego akcja edukacyjna została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Patronami edukacyjnymi są natomiast Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej – to oni stworzyli pakiet materiałów związanych z wykorzystaniem tego ważnego filmu w edukacji.

Pakiet ten jest już dostępny na stronie www.kinoswiatedukacji.pl/filmy/legiony, a także na www.edukacjafilmowa.pl/legiony-2019/. Składa się z gotowych scenariuszy lekcji oraz tekstów o Legionach, a dystrybutor filmu – Kino Świat – dotrze do ponad 8 tysięcy szkół z folderami edukacyjnymi połączoną z broszurą o Legionach i Stanisławie Kaszubskim.

Będzie także możliwość obejrzenia filmu wraz z uczniami na specjalnych pokazach w 11 miastach w Polsce, gdzie przygotowani do realizacji tego zadania wykładowcy będą prowadzić prelekcje przed seansami. Jest zatem okazja, aby ten związany ściśle z podstawą programową kilku przedmiotów, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych film (właściwie oprawiony metodycznie) wykorzystać w swoich działaniach dydaktycznych. Zachęcamy do tego gorąco.