Wieczór z François Ozonem

Kraków, Małopolski Ogród Sztuki,

22 sierpnia 2017

We wtorek, 22 sierpnia o godz. 19.00, Kino Pod Baranami zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na Wieczór z François Ozonem –  jednym z najodważniejszych współczesnych francuskich reżyserów. W programie pokaz nominowanego do dziesięciu Cezarów filmu Frantz z nagrodzoną w Wenecji Paulą Beer oraz przedpremiera Podwójnego kochanka – zmysłowego thrillera nominowanego do Złotej Palmy w Cannes.

Wieczór rozpocznie pokaz filmu Frantz – stylowej i sugestywnej mieszanki romansu i kryminału w stylu retro, w której François Ozon objawia się ponownie jako mistrz suspensu i delikatnej erotyki. To rozgrywająca się tuż po I wojnie światowej opowieść o niecodziennej relacji pomiędzy młodą Niemką i pewnym Francuzem, który podaje się za przyjaciela jej poległego na froncie narzeczonego. Występującą w głównej roli Paulę Beer uhonorowano nagrodą im. Marcello Mastroianniego dla najlepszej młodej aktorki na festiwalu w Wenecji w 2016 roku.

Na ekranie pojawi się również przedpremierowo najnowsze dzieło Ozona – film Podwójny kochanek. Twórca Basenu prezentuje pełną erotycznego napięcia historię kontrowersyjnego związku młodej dziewczyny i jej terapeuty. Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści Lives of the Twins autorstwa Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/589712268085491/

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:59:35+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast