--Styczniowe kino w lubelskim Centrum Kultury

Styczniowe kino w lubelskim
Centrum Kultury

Lublin, Kino CK, styczeń 2019

Filmowy początek roku tylko w Kinie CK! Warto sprawdzić, co przygotowało ono w styczniu dla miłośników kina.

Po kilkuletniej przerwie wraca do kin Paolo Sorrentino. Jego najnowszy film Oni to komediodramat i zabawa reżysera biografią byłego premiera Włoch — Silvio Berlusconiego. Przypomniane będą także poprzednie dzieła Sorrentino: obsypane nagrodami: Wielkie piękno oraz Młodość.

Po zeszłorocznej edycji Splat!FilmFest, który odbył się w Lublinie i Warszawie, kino zaprasza na kolejne odsłony cyklu Splat!Nights. Listopad, średniowieczna baśń opowiadająca o mieszkańcach wsi, którzy starają się przetrwać zimę to estoński kandydat do Oscara. Z kolei Zwierzęta Grzegorza Zglińskiego to trzymający w napięciu surrealistyczny thriller, porównywany konwencją do takich produkcji jak Podwójny kochanek.

Przedpremierowo pokazany zostanie też Dom, który zbudował Jack w reżyserii Larsa von Triera. To podszyte czarnym humorem, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino, poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. Po seansie, w ramach Spotkania Filozoficznego odbędzie się rozmowa z Pawłem Sikorą o zagadnieniach poruszonych w filmie.

Z okazji piątych urodzin Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi kino zaprasza na Filmową Potańcówkę, poprzedzoną seansami filmów Mamma Mia! i Gorączka sobotniej nocy.

Kolejna premiera, Ága, to intymna, skrywająca potężny ładunek emocji opowieść o losach Nanooka i Sedny. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków mieszkających na północy Jakucji unosi się wspomnienie tytułowej Ági – córki, która przed laty ich opuściła. Ten enigmatyczny, jednocześnie wyciszony i spektakularny film zamykał festiwal w Berlinie.

Więcej styczniowych propozycji kinowych można znaleźc na stronie internetowej: https://ck.lublin.pl/

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

[z materiałów organizatora]

2019-01-03T21:09:32+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast