SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Pierwszy człowiek (2018) reż. Damien Chazelle

Kraków, Kino Pod Baranami,
20 października 2018

Kino Pod Baranami zaprasza, 20 października 2018 (sobota), o godz. 10.00, na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem młodzi kinomani zajrzą za kulisy pierwszego udanego lądowania człowieka na Księżycu oglądając prezentowany w Wenecji film Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazelle, twórcy Whiplash i La La Land.

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać.

Uczestnicy październikowego SMAKu zobaczą wspólnie film Pierwszy człowiek w reżyserii laureata Oscara Damiena Chazelle, którego pokaz otworzył tegoroczną edycję festiwalu w Wenecji. To opowieść o Neilu Armstrongu, pierwszym człowieku w historii, który stanął na Księżycu i o kosztach, jakie musieli ponieść jego bliscy, żeby urzeczywistnić marzenie Ameryki i całego świata. Film warty uwagi tym bardziej, że w tym roku NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) obchodzi 60-lecie swojego istnienia.

Do zagrania głównej roli Chazelle ponownie zaprosił Ryana Goslinga (La La Land), a w postać pełnej pasji, odważnej i niedocenionej bohaterki drugiego planu całej misji – żony Armstronga – Janet Armstrong wcieliła się znana z serialu The Crown Claire Foy. Pierwsze dwa filmy młodego reżysera odniosły niebywały sukces zbierając entuzjastyczne recenzje, liczne nagrody i przyciągając do kin miliony widzów. Pokaz w ramach Spotkania Młodych Amatorów Kina to doskonała okazja, aby się przekonać, czy i tam razem Chazelle trafił w dziesiątkę.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1868429089931935

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]