NAJLEPSZE POLSKIE 30’ VOL. 4

– pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

Kraków, Kino Pod Baranami,

27 listopada 2018

We wtorek, 27 listopada, o godz. 18.00, Kino Pod Baranami zaprezentuje przedpremierowo czwarty zestaw Najlepszych polskich 30’ – znakomitych filmów krótkometrażowych wprost ze Studia Munka. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

Kolejna odsłona najlepszych polskich krótkich metraży nagradzanych na najważniejszych festiwalach trafi do kin 30 listopada. Nim to nastąpi, Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz czwartego zestawu, złożonego tym razem z trzech krótkometrażowych filmów fabularnych.

Na ekranie nagrodzony podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni film Relax, czyli fabularny debiut znakomitej dokumentalistki Agnieszki Elbanowskiej. To  zwariowana opowieść o dyrektorze fikcyjnego domu wczasowego, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. Uczestnicy pokazu zobaczą także wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym film Users Jakuba Piątka (Matka) opowiadający o dwojgu ludzi, których intymna rozmowa online zmienia się w elektryzujący emocjonalny pojedynek. To błyskotliwy i wnikliwy komentarz do romantycznych relacji w dobie algorytmów i komunikatorów, z przejmującymi rolami Mai Pankiewicz i Dobromira Dymeckiego. W zestawie znalazł się również Jerry Romana Przylipiaka okrzyknięty w tym roku najlepszą etiudą Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W rolach głównych widzowie zobaczą Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej (Serce miłości) w przewrotnej opowieści o wiejskim cudotwórcy i jego nieokrzesanych sąsiadach.

Gośćmi pokazu będą reżyser filmu Users, Jakub Piątek oraz twórcy filmu Jerry, reżyser Roman Przylipiak i współscenarzysta Grzegorz Bogdał. Spotkanie z twórcami po seansie poprowadzi Jerzy Armata.

Filmy prezentowane będą z angielskimi napisami. Polska premiera: 30 listopada 2018 roku.

Zwiastun zestawu: https://youtu.be/xDsYI2ZmuKE

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/460710604452905

[z materiałów organizatora]