-Łódzki quest filmowy
Łódzki quest filmowy2018-07-03T10:24:31+00:00

Łódzki quest filmowy

„Łódzki quest filmowy” to zadanie z zakresu edukacji kulturalnej, adresowane do szerokiej grupy łodzian w różnym wieku, mające na celu przybliżenie uczestnikom tradycji filmowych naszego miasta – obecnie Miasta Filmu UNESCO – z wykorzystaniem nowatorskich metod, opartych na aktywności odbiorców i ich twórczym zaangażowaniu.

Głównym motywem i dominującą metodą wykorzystywaną w realizacji projektu jest questing – mało popularna jeszcze w Polsce, ale zyskująca zwolenników metoda aktywnego zwiedzania, łącząca naukę z zabawą, angażująca ciekawość poznawczą oraz wyrabiająca „żyłkę odkrywcy” u uczestników. Quest to swoista gra w terenie, wyprawa, podczas której uczestnicy, posługując się przygotowaną przez profesjonalistów instrukcją, rozwiązują zagadki, muszą wykazać się spostrzegawczością oraz umiejętnością dedukcji, zdobywają informacje o kolejno odwiedzanych miejscach (często z wykorzystaniem materiałów udostępnionych w internecie). Jest to forma angażująca zarówno młodszych, jak i starszych uczestników, a także grupy międzypokoleniowe (np. rodziny z dziećmi).

Poniżej prezentujemy questy w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), które pomogą odkryć historię dawnych łódzkich kin, odnaleźć związane z nimi obiekty oraz poznać niektóre wydarzenia istotne dla Łodzi filmowej. Pokonując trasę poszczególnych questów, odwiedzimy też lokacje, w których kręcone były filmy, odnajdziemy rozpoznawalne symbole Łodzi filmowej oraz miejsca mniej znane.

Autorami questów są doświadczeni edukatorzy i animatorzy kultury wykorzystujący na co dzień metody aktywnego zwiedzania jak: gra miejska, wyprawa terenowa czy quest.

Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis” w partnerstwie z Centralnym Gabinetem Edukacji Filmowej, Pałacem Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Zadanie zostało zrealizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Quest: Filmowy testament

Quest: Filmowy testament Quest Filmowy testament adresowany jest do wszystkich tych, którzy mają pasję odkrywcy oraz lubią sprawdzać swoją spostrzegawczość i wiedzę. Proponowany quest to tajemnicza wyprawa w poszukiwaniu hasła do

Wielkość czcionki
Kontrast