Festiwal Vitae Valor

 

Od 2000 roku

Festiwal Vitae Valor

Hasło „Vitae Valor” (czyli „Wartość Życia”) określa charakter całego przedsięwzięcia i zamierzenia organizatorów. Festiwal ma za zadanie prezentację i upowszechnianie tych dzieł filmowych, których treścią i przesłaniem jest podkreślanie znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych. (źródło: www.tratwa.diecezja.tarnow.pl)

Festiwal filmowy Vitae Valor powstał w Tarnowie w 2000 roku. Pomysłodawcą festiwalu jest znany tarnowski filmoznawca i animator kultury Jerzy Świtek, który dwie pierwsze edycje festiwalu w 2000 i 2001 roku przygotował wraz z ks. Pawłem Postawą w Oratorium św. Filipa Neri, działającym przy tarnowskiej kongregacji Księży Filipinów. Dwie kolejne edycje, w 2003 i 2004 roku, powstały dzięki Stowarzyszeniu Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa”, któremu przewodził ks. Artur Ważny. On też wraz z Jerzym Świtkiem (dyrektorem artystycznym festiwalu) i dziennikarzem Ryszardem Zaprzałką – dyrektorem organizacyjnym, jest głównym animatorem tej wartościowej imprezy. (źródło: www.tarnow.net.pl)

Festiwal to dobra okazja, aby z codziennego zabiegania przenieść się w magiczny świat kina wartości i spojrzeć na swoją rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Filmy zostały specjalne wybrane, ponieważ niosą głębokie przesłanie o trudnych wyborach, przyjaźni, odwadze i miłości.

(źródło: ekai.pl/diecezje/tarnowska/x24025/festiwal-filmowy-weekend-z-vitae-valor/)

FMP TR VITAE
FMP TR VITAE2
FMP TR VITAE3
FMP TR VITAE5
FMP TR VITEA5

2017-04-20T22:36:10+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast