--Ferie z filmem w kinie Charlie

Ferie z filmem w kinie Charlie

Łódź, kino Charlie,

29 stycznia – 4 lutego 2018

W dniach 29 stycznia – 4 lutego 2018 kino Charlie serdecznie zaprasza na Ferie z filmem. W programie znajdą się dwie wyjątkowe produkcje dla młodszych i starszych widzów: Miś Bamse i córka wiedźmy oraz Storm. Opowieść o odwadze. Filmy zabiorą widzów w bajkowy świat przygód dzielnego niedźwiedzia i zaprezentują historię osadzoną w realiach XVI wieku.

Tym razem Bamse będzie musiał stawić czoła zachłannemu Krezusowi, który postanawia wykraść złoto z tamy bobrów. Bamse i przyjaciele muszą współpracować, aby powstrzymać chciwego Krezusa i nie dopuścić do zalania wioski. Film ma pozytywne skojarzenia, przywracając w pamięci sposób, w jaki dawniej robiono kreskówki. Animacja wzbudza życzliwe uczucia swoją unowocześnioną retro stylistyką.

Storm. Opowieść o odwadze przenosi nas do burzliwych realiów początku XVI wieku, kiedy to Marcin Luter zapoczątkował reformację i doprowadził do gwałtownych przemian w Europie. Najnowszy film Denisa Botsa, autora nagrodzonych na Festiwalu Kino Dzieci Sekretów wojny, to trzymająca w napięciu,  dynamiczna opowieść, której klimat młodszym widzom przypomni Harry’ego Pottera, a starszym – Sherlocka Holmesa Guy’a Ritchie’ego.

Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy, której kręte uliczki przypominają wnętrze Hogwartu. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata.

Istnieje możliwość indywidualnego umawiania się grup na poszczególne seanse. Organizatorzy proszą o zgłoszenia minimum 1,5 tygodnia przed planowaną projekcją.

Więcej na: www.charlie.pl

[z materiałów organizatora]

2018-01-25T11:50:24+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast