--Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds. Live in Copenhagen (2017) – pokaz filmu

Distant Sky –  Nick Cave & The Bad Seeds. Live in Copenhagen (2017)

– pokaz filmu

Kraków, Kino Pod Baranami,

12 kwietnia 2018

Kino Pod Baranami zaprasza w czwartek, 12 kwietnia, o godz. 21.00 fanów Nicka Cave’a na pokaz filmu w reżyserii Davida Barnarda, będącego absolutnie wyjątkowym nagraniem koncertu z ostatniej trasy artysty z zespołem The Bad Seeds, w Royal Arenie w Kopenhadze.

Film Barnarda to zrealizowana w październiku 2017 roku w Royal Arenie w Kopenhadze rejestracja koncertu, a zarazem niezwykłego muzycznego triumfu Nicka Cave’a i The Bad Seeds. Tytuł filmu zapożyczono z ostatniego utworu (wykonywanego w duecie z duńską śpiewaczką, Else Torp) znajdującego się na najnowszej płycie zespołu, The Skeleton Tree. To szesnasty krążek w ich karierze, którego światowa premiera miała miejsce 9 września 2016 roku. Jego dopełnieniem był prezentowany wielokrotnie w Kinie Pod Baranami, kameralny i niezwykle przejmujący film Andrew Dominika, One More Time With Feeling. Album powstawał na tle przeżyć Cave’a w związku z tragiczną śmiercią jego syna i spotkał się z entuzjastyczną odpowiedzią ze strony krytyków muzycznych i fanów zespołu, pozwalając muzykom odnowić intymną relację łączącą artystów z odbiorcami ich twórczości na całym świecie. W styczniu 2017 roku, po trzyletniej przerwie, muzycy ruszyli w trasę koncertową po Australii, Stanach Zjednoczonych i Europie, zbierając po drodze jedne z najlepszych recenzji w swojej błyskotliwej karierze.

Reżyser David Barnard to wielokrotnie nagradzany twórca, znany przede wszystkim ze znakomitych dokumentów muzycznych i transmisji na żywo z użyciem wielu kamer. Na swoim koncie ma nagrania koncertów takich sław jak Björk, Eurythmics, Gorillaz, Radiohead, Red Hot Chilli Peppers i Spice Girls. Zarejestrował też występy promujące dwunasty (Nocturama) i trzynasty (Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus) album studyjny Nicka Cave’a i The Bad Seeds. Materiał został wydany w 2007 r. jako Abattoir Blues. Wydawnictwo uznawane jest za jedno z najlepiej zrealizowanych nagrań koncertowych w historii. Dzięki użyciu wielu kamer, charakterystycznego oświetlenia i sprawnego montażu, odnosi się wrażenie obecności na tym koncercie.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-04-06T12:13:08+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast