Bezpłatne warsztaty filmowe
Filmoteki Szkolnej
Warszawa, Gdynia, Wrocław,
od lutego do czerwca 2019

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w ramach realizacji programu Filmoteka Szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli na bezpłatne warsztaty filmowe, na których poznacie tajniki wszystkich etapów produkcji filmowej. Do wyboru 50 terminów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu.

Zajęcia łączą w sobie formę wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Uczestnicy w praktyce przejdą przez wszystkie etapy tworzenia filmu: poznają specyfikę pracy z kamerą i oświetleniem, dowiedzą się jak nagrywać dźwięk oraz nauczą się montażu zrealizowanych materiałów. Efektem zajęć będzie etiuda filmowa.

(fot. Paweł Zakrzewski)

Warunki uczestnictwa

Organizatorzy czekają na zgłoszenia grup składających się z maksymalnie 7 uczniów oraz opiekuna. W przypadku warsztatów dla nauczycieli obowiązują zgłoszenia indywidualne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1.02.2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego  https://forms.nina.gov.pl/warsztaty-filmoteki-szkolnej/. Potwierdzenie możliwości udziału grupy lub osoby indywidualnej w warsztatach zostanie wysłane najpóźniej 8.02.2019 r. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty.

Warsztaty odbywają się w trzech miejscach: w Warszawskiej Szkole Filmowej, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. W formularzu zgłoszeniowym należy wybrać preferowaną lokalizację.

Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Warsztatów Filmoteki Szkolnej.

Kontakt

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:
Tytus Ciski, tytus.ciski@fina.gov.pl, tel. 22 182 47 63.

Więcej informacji pod adresem http://nina.gov.pl/aktualnosci/warsztaty-filmoteki-szkolnej/.

Warsztaty współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami są: Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Centrum Technologii Audiowizualnych.

[z materiałów organizatora]