--Atak paniki (2017) – krakowska premiera z udziałem twórców

Atak paniki (2017) – krakowska premiera z udziałem twórców

Kraków, Kino Pod Baranami,

16 stycznia 2018

We wtorek, 16 stycznia, o godz. 20.15 w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera doskonale przyjętej czarnej komedii Atak paniki w reżyserii Pawła Maślony, współautora scenariusza rewelacyjnego Demona Marcina Wrony. Na ekranie m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda i nagrodzona w Gdyni Magdalena Popławska. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami. Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

Atak paniki to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Reżyser i współautor scenariusza, Paweł Maślona, serwuje widzom brawurową komedię, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. Krytyk filmowy Michał Oleszczyk uznał Atak paniki za najbardziej wybuchowy i krytyczny traktat o naszej współczesności. Film zbiera świetne recenzje również za sprawą nowatorskiego montażu Agnieszki Glińskiej oraz znakomitych ról aktorskich w wykonaniu nagrodzonej na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Magdaleny Popławskiej, Doroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej i Bartłomieja Kotschedoffa. Autorem muzyki do filmu jest JIMEK (Radzimir Dębski), wszechstronny kompozytor i dyrygent, znany m.in. z nowatorskich koncertów muzyki hip hopowej z raperem Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej piosenkarki Beyoncé.

Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi krytyk filmowy i redaktor Tygodnika Powszechnego Anita Piotrowska. Gośćmi pokazu będą reżyser Paweł Maślona oraz aktorzy: Bartłomiej Kotschedoff (współtwórca scenariusza), Dorota Segda, Ewa Kaim oraz Adam Nawojczyk.

Atak paniki to pełnometrażowy debiut Pawła Maślony (ur. 1983), który w 2011 roku został finalistą plebiscytu „Talenty Trójki”. Jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, w tym prezentowanego na festiwalu Etiuda&Anima filmu Tylko dla obłąkanych (2010) z udziałem Doroty Segdy i Roberta Więckiewicza. Jego dyplomową etiudę Magma (2013) z Łukaszem Simlatem w roli głównej, do której nawiązuje w swojej najnowszej produkcji, doceniono m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-01-25T11:50:13+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast