--Wieża. Jasny dzień (2017) – pokazy z udziałem twórców

Wieża. Jasny dzień (2017)

– pokazy z udziałem twórców

Kraków, Kino Pod Baranami,

22 marca 2018

W czwartek, 22 marca, o godz. 19.15 i 23.15 Kino Pod Baranami zaprasza na premierowe pokazy filmu Wieża. Jasny dzień Jagody Szelc – sensacji ostatniego festiwalu w Gdyni i jednego z najgłośniejszych polskich debiutów ostatnich lat. Film wyświetlany będzie z angielskimi napisami. Po seansach z widzami spotkają się twórcy filmu.

Wieża. Jasny dzień to reżyserski debiut Jagody Szelc, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi i tegorocznej laureatki Paszportu POLITYKI. Wieżę. Jasny dzień uznano za absolutne objawienie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, podczas którego Jagodę Szelc nagrodzono za najlepszy debiut i scenariusz. Film został również zaprezentowany w prestiżowej sekcji Forum 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Kino Pod Baranami zaprasza na krakowską premierę filmu, której towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami. Gośćmi pokazu będą: reżyserka i autorka scenariusza Jagoda Szelc, aktorki Anna Krotoska i Małgorzata Szczerbowska oraz autorka muzyki do filmu, Teoniki Rożynek. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska.

Wieża. Jasny dzień prezentowana będzie również w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego – cyklu czwartkowych spotkań filmowych dla studentów. Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań organizatorzy częstują widzów kawą i kanapkami. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem reżyserki filmu, Jagody Szelc.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-03-17T09:14:04+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast