W przyszły piątek premiera filmu Legiony (2019)

Przypominamy, że już w przyszły piątek (20 września 2019 r.) będzie miał swoją premierę kinową nowy film Dariusza Gajewskiego pt. Legiony. Jest to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach, z chlubną historią narodu w tle.

Legiony opowiadają o młodych ludziach z pokolenia wchodzącego w dorosłość w latach 1914–1916, które dało Polsce niepodległość. Jest to imponujący rozmachem film, najdroższa krajowa superprodukcja od czasów Miasta 44 – opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nigdy nie było. Pełne wzruszeń i prawdziwych emocji kino przygodowe w najlepszym wydaniu.

Wortal EdukacjaFilmowa.pl jest partnerem kampanii promocyjnej tego filmu, którego akcja edukacyjna została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Patronami edukacyjnymi są natomiast Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej – to oni stworzyli pakiet materiałów związanych z wykorzystaniem tego ważnego filmu w edukacji.

Pakiet ten jest już dostępny na stronie www.kinoswiatedukacji.pl/filmy/legiony, a także na www.edukacjafilmowa.pl/legiony-2019/. Składa się z gotowych scenariuszy lekcji oraz tekstów o Legionach, a dystrybutor filmu – Kino Świat – dotrze do ponad 8 tysięcy szkół z folderami edukacyjnymi połączoną z broszurą o Legionach i Stanisławie Kaszubskim.

Będzie także możliwość obejrzenia filmu wraz z uczniami na specjalnych pokazach w 11 miastach w Polsce, gdzie przygotowani do realizacji tego zadania wykładowcy będą prowadzić prelekcje przed seansami. Jest zatem okazja, aby ten związany ściśle z podstawą programową kilku przedmiotów, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych film (właściwie oprawiony metodycznie) wykorzystać w swoich działaniach dydaktycznych. Zachęcamy do tego gorąco.