--Tajemnice Silver Lake (2018) – pokaz przedpremierowy z dyskusją w ramach Spotkań Filozoficznych

Tajemnice Silver Lake (2018) – pokaz przedpremierowy z dyskusją w ramach Spotkań Filozoficznych

Kraków, Kino Pod Baranami,

12 września 2018

W środę, 12 września, o godz. 19.45 Kino Pod Baranami zaprasza pierwsze jesienne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz prezentowanego w Cannes kryminału Tajemnice Silver Lake z Andrew Garfieldem w roli głównej. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja, inspirowana filmem. Polską premierę filmu zaplanowano na 21 września 2018.

Reżyser David Robert Mitchell, twórca horroru Coś za mną chodzi, powraca z nowym filmem. Tajemnice Silver Lake to inspirowany kinem noir pełen czarnego humoru kryminał, którego głównym bohaterem jest wyraźnie pozbawiony celu w życiu młody mężczyzna. Sam jest bezrobotny, całe dnie upływają mu na grach komputerowych i pochłanianiu kolejnych produktów popkultury, której jest fanem. Dopiero tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa wyrywa go z rutyny. W zafascynowanym zagadkami Hollywood chłopaku budzi się detektyw, która rusza w podróż po ulicach Los Angeles śladami spisku, wykorzystując informacje zakodowane w artefaktach: kasetach VHS, znakach na ścianach, komiksach i piosenkach. W rolach głównych wystąpili Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych) i Riley Keough (American Honey), którym partnerują Topher Grace (serial Różowe lata 70.), Sydney Sweeney (serial Opowieść podręcznej) i Zosia Mamet (serial Dziewczyny).

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-09-05T14:24:22+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast