--SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Thelma (2017)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Thelma (2017)

Kino Pod Baranami, 16 czerwca 2018

Kino Pod Baranami zaprasza w sobotę, 16 czerwca 2018, o godz. 10.00 na ostatnie przed wakacjami Spotkanie Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie pokaz filmu Thelma – norweskiego kandydata do Oscara autorstwa Joachima Triera oraz dyskusja młodych kinomanów.

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli. Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym młodzi kinomani wybrali film Thelma – thriller autorstwa Joachima Triera, twórcy Głośniej od bomb czy Reprise. Od początku raz jeszcze… Jego najnowsza produkcja była norweskim kandydatem do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. To intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. W uznaniu kreacji w Thelmie odtwórczyni głównej roli, Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-15T12:55:26+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast