--Scenariopisarstwo dla początkujących – warsztaty

Scenariopisarstwo dla początkujących
– warsztaty

Warszawa i Kraków,
od 13 października 2018

W październiku rusza kolejna, 28. edycja warsztatów scenariopisarskich Bahama Films, które od 2010 roku ukończyło prawie 700  kursantów. Są one skierowane do wszystkich, ze wskazaniem na tych którzy kochają pisać i kochają oglądać filmy.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pisania scenariuszy, począwszy od wyboru tematu i kreacji bohaterów, poprzez opracowanie konceptu i struktury scenariusza, aż po pisanie zapadających w pamięć dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji  własnego projektu filmowego przed producentem. Każdy uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów BAHAMA FILMS z szansą na dalszą współpracę przy projektach filmowych i serialowych. Scenarzyści mają także możliwość dalszego rozwoju podczas kontynuacyjnych warsztatów scenariuszowych oraz zajęć tematycznych poświęconym gatunkom filmowym i telewizyjnym.

W tej edycji uruchomione będą trzy grupy w Warszawie i jedna w Krakowie. Niewielkie grupy gwarantują kursantom pewność, że każdemu poświęcona zostanie odpowiednia ilość czasu.

Warsztaty prowadzą Wiktor Piątkowski i Krzysztof Maćkowski, twórcy m.in. serialu „Wataha” HBO.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

http://bahamafilms.pl/warsztaty/scenariopisarstwo-dla-poczatkujacych/

[z materiałów organizatora]

2018-10-02T12:31:47+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast