--Pokaz specjalny filmu Twój Vincent (2017)

Pokaz specjalny filmu Twój Vincent (2017)

Łódź, kino Charlie, 6 października 2017

Kino Charlie serdecznie zaprasza 6 października o godz. 18:00 na premierowy pokaz specjalny filmu Twój Vincent, którym ekscytuje się cały świat. Po pokazie będzie można wziąć udział w prezentacji łódzkiej artystki, pedagoga, i malarki z wrocławskiej ekipy filmu Twój Vincent – Darii Solar.

Prezentacja będzie mówić o życiu Vincenta van Gogha, czasach w jakich żył, wychowaniu jakie wyniósł z domu rodzinnego, jak również o tajemnicach z jego życiorysu i ich odbiciu w filmie. Autorka przedstawi zwięzłą analizę jego geniuszu z perspektywy historyków sztuki i wspomni najnowsze odkrycia naukowe odnośnie dzieł Vincenta, a także, opowie o pracy nad filmem z perspektywy malarki, która poświęciła pół roku życia żeby namalować pół minuty filmu.

Twój Vincent to produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie „grają” 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści.

Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Twój Vincent przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Więcej na: www.charlie.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:43:00+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast