--Pokaz specjalny filmu Punkt krytyczny. Energia odNowa (2017)

Pokaz specjalny filmu Punkt krytyczny. Energia odNowa (2017)

Warszawa, 3 sierpnia 2017

3 sierpnia (czwartek) o godz. 20:00 Kino Muranów wspólnie z Fundacją WWF Polska zaprasza na pokaz specjalny filmu dokumentalnego w reżyserii Łukasza Bluszcza Punkt krytyczny. Energia odNowa. Po filmie odbędzie się debata z zaproszonymi specjalistami.

Punkt krytyczny. Energia odNowa to pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF Polska. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Czy realna jest przyszłość oparta na węglu i ropie, czy można poradzić sobie ze smogiem i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań szuka aktor Marcin Dorociński.

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy. Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Te zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=AH2L3CmWng4
Więcej o filmie: http://energiaodnowa.pl/pl/

[z materiałów organizatora]

2017-07-28T12:21:14+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast