--Pokaz specjalny filmu dokumentalnego One Mind (2016)

Pokaz specjalny filmu dokumentalnego One Mind (2016)

Kraków, Kino Pod Baranami,

30 września 2017

Kino Pod Baranami zaprasza w sobotę 30 września o godz. 19.00  na specjalny pokaz dokumentalnego filmu One Mind Edwarda A. Burgera, nazywanego buddyjskim odpowiednikiem Wielkiej Ciszy Philipa Gröninga. To intymna opowieść o codziennym życiu mnichów z górskiego klasztoru Zen Chan w Chinach. Film zaprezentowany będzie w wersji oryginalnej z angielskimi napisami. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem mnichów chińskiej tradycji Zen.

Reżyser Edward A. Burger (Amongst White Clouds) żył i studiował praktyki religijne wewnątrz buddyjskich społeczności w Chinach przez ponad 15 lat. Jest pierwszym zachodnim twórcą filmowym, któremu pozwolono zarejestrować codzienne rytuały i tradycje praktykowane w odizolowanym, górskim klasztorze Zen Chan. One Mind jest nie tylko portretem mnisiej społeczności, ale i swoistym eksperymentem w buddyjskiej sztuce filmowej. Stawiając na ciszę i kontemplację, Burger chciał stworzyć nie tyle film o buddyzmie, co film buddyjski.

Zainspirowały go tradycyjne opowieści zen i lekcje udzielone mu przez starszych mnichów i nauczycieli w zakonie Zhenru. W efekcie, każdy rozdział filmu przedstawia wyzwania i próby, z którymi mierzy się właściwie każdy, kto próbuje stać się mądrzejszym i bardziej życzliwym człowiekiem. One Mind pokazuje, że ta podróż zaczyna się wraz ze spojrzeniem wewnątrz siebie. Niezależnie od tego w jak dalekie wyprawy człowiek wyruszy, ile gór i dolin przekroczy – prawdziwa przygoda czeka na niego wewnątrz własnego umysłu.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:43:08+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast