--Otwórz się na studia – Konkurs o indeks poznańskiego filmoznawstwa

Otwórz się na studia – Konkurs

o indeks poznańskiego filmoznawstwa

zgłoszenia prac do I etapu

do 7 maja 2018

„Połknij filmowego bakcyla” – oto hasło tegorocznej edycji Konkursu o indeks organizowanego przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, do udziału w którym zaproszeni są maturzyści z całej Polski. Zwycięzca poszerzy grono studentów poznańskiego filmoznawstwa, otrzymując indeks na rok akademicki 2018/2019. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na 7 maja, drugi natomiast odbędzie się w czerwcu.

Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich edycji, aby wziąć udział w pierwszej rozgrywce konkursowej, należy stworzyć klasyczną, autorską recenzję filmową i przesłać ją do dnia 7 maja na adres redakcji: konkurs.indeks@gmail.com. Do uczestnictwa w konkursie organizatorzy zachęcają wszystkie osoby w wieku od 18 do 24 lat – zarówno tegorocznych maturzystów, jak i tych, którzy egzamin maturalny mają już za sobą. Pięciu szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą pierwszy etap, weźmie udział w drugiej części konkursu, polegającej na rozwiązaniu krótkiego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu filmoznawstwa. Po finalnej rozmowie kwalifikacyjnej z komisją konkursową wyłonimy laureata, który uhonorowany zostanie indeksem na studia licencjackie prowadzone przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych przy Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, rozpoczynające się w roku akademickim 2018/2019.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłosić maksymalnie dwie recenzje wybranych przez siebie filmów lub seriali telewizyjnych, z czego każda powinna mieć objętość nie większą niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu. Spośród wszystkich nadesłanych tekstów wybranych zostanie pięć najlepszych, a ich autorzy spotkają się z radą konkursową w czerwcu. Po rozwiązaniu krótkiego testu sprawdzającego filmoznawcze kompetencje kandydatów, każdy z nich będzie miał okazję osobiście porozmawiać z członkami komisji, czego efektem będzie wyłonienie zwycięzcy.

Co roku coraz więcej młodych ludzi ubiega się o miejsce na poznańskim filmoznawstwie, które stało się jednym z najbardziej obleganych kierunków humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Tym samym zwycięstwo w Konkursie o indeks to nie lada wyróżnienie dla aspirujących filmoznawców – mówi prof. Wojciech Otto, kierownik Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych. – Unikatowość zajęć prowadzonych w ramach nowego programu opartego na interdyscyplinarności i systemie modułowym, jest tym, co z pewnością wyróżnia nasze studia na tle innych kierunków o podobnym profilu.

Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych gorąco zachęca wszystkich zainteresowanych kulturą audiowizualną do udziału w konkursie. Każdy miłośnik sztuki filmowej nie tylko zdobędzie „wiedzę bazową”, ale i będzie miał szansę rozwinąć swoje indywidualne zainteresowania, np. dzięki zajęciom z scenariopisarstwa, krytyki filmowej, praktycznych warsztatów, kina współczesnego czy serialu telewizyjnego.

Organizatorami konkursu są Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Patronat medialny : EdukacjaFilmowa.pl

Więcej na: http://filmoznawstwo.com/konkurs/

[z materiałów organizatora]

2018-10-15T13:47:58+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast