Listopadowe przedpremiery

Kraków, Kino Pod Baranami,

listopad 2017

W najbliższych dniach w Kinie Pod Baranami odbędą się pokazy przedpremierowe czterech nagradzanych filmów. Przed polską premierą będzie można zobaczyć Cichą Noc Piotra Domalewskiego, Zabicie świętego jelenia Yorgosa Lanthimosa, Happy End Michaela Haneke oraz The Florida Project Seana Bakera.

W piątek, 17 listopada – na ponad miesiąc przed polską premierą – Kino Pod Baranami zaprezentuje film Zabicie świętego jelenia w reżyserii Yorgosa Lanthimosa, jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych twórców filmowych. Autor Kła prezentuje klaustrofobiczną, trzymającą w napięciu i okraszoną wyjątkowo czarnym humorem opowieść o niemożliwym do dokonania wyborze. W rolach głównych wystąpili Nicole Kidman, Colin Farrell, który współpracował już z reżyserem przy filmie Lobster. Lanthimos otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

Cichą Noc, nagrodzony w Gdyni (m.in. za najlepszy film i najlepszą rolę męską) debiut Piotra Domalewskiego z udziałem Dawida Ogrodnika, Tomasza Ziętka i Arkadiusza Jakubika, Kino Pod Baranami pokaże na trzech seansach przedpremierowych. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę (18 i 19 listopada) wieczorem, a także w sobotni poranek (19 listopada) w ramach listopadowego SMAKU, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina. SMAK to inicjatywa uczniów krakowskich licealistów, którzy wspólnie oglądają premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – o nich dyskutują. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie jednego z uczestników.

W ramach trzeciej edycji Dni Austrii organizowanych przez Konsulat Generalny Austrii w Krakowie, na ekranie przedpremierowo na wiele tygodni przed polską premierą pojawi się również Happy End (22 listopada), najnowsza produkcja legendy austriackiego kina Michaela Haneke. Twórca Funny Games i Białej wstążki przedstawia opowieść o bogatej rodzinie mieszkającej we francuskim Calais. Akcja filmu trwa zaledwie kilka dni, podczas których na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, stawiające bohaterów w obliczu katastrofy. Happy End to prawdziwie mroczna satyra na życie europejskiej burżuazji i przenikliwy komentarz na temat przyszłości Zachodu w ogóle. W rolach głównych wystąpiła jedna z ulubionych aktorek reżysera, Isabelle Huppert oraz Jean-Louis Trintignant. To ich czwarty wspólny film oraz drugie, po obsypanej nagrodami Miłości, spotkanie pod okiem austriackiego mistrza.

Serię przedpremier zakończy pierwszy krakowski pokaz filmu, który zrobił furorę w Cannes – The Florida Project (23 listopada) w reżyserii Seana Bakera (Mandarynka). To historia małej Moonee, która wraz z paczką przyjaciół odkrywa magię mieszkania w motelu tuż przy parku rozrywki. Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, film Bakera pewnie zmierza po oscarowe nominacje, a branża przewiduje sukces na miarę zeszłorocznego Moonlight wyprodukowanego w tym samym studiu A24. W rolach głównych wystąpili: młodziutka Brooklynn Prince, debiutująca na ekranie Bria Vinaite oraz Willem Dafoe.

Harmonogram projekcji i ceny biletów dostępne na stronie kina www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:38:17+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast