--Księżyc Jowisza (2017) – pokaz przedpremierowy i dyskusja z cyklu Spotkania filozoficzne

Księżyc Jowisza (2017) – pokaz przedpremierowy i dyskusja z cyklu Spotkania filozoficzne

Kraków, Kino Pod Baranami,

22 stycznia 2018

W poniedziałek, 22 stycznia o godz. 20.00, Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze w tym roku Spotkanie filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu Księżyc Jowisza młodego węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó, twórcy Białego Boga i Delty. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. Księżyc Jowisza wyświetlony zostanie w wersji oryginalnej, z polskimi i angielskimi napisami. Polska premiera filmu: 26 stycznia 2018.

Księżyc Jowisza, najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Otrzymał również Grand Prix oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges. Księżyc Jowisza to porażająca wizualnie opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi dr hab. Joanna Hańderek. Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań filozoficznych. Spotkania filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-01-20T13:04:07+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast