--Konkurs „Odcienie wolności”

Konkurs „Odcienie wolności” Discovery Polska i Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

do 31 marca 2018

Do końca marca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Odcienie wolności” organizowanego przez Discovery Polska oraz Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity.

Od początku roku Discovery Polska i Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity zachęcają twórców do pokazania, czym jest dla nich wolność. Inspiracją dla tematu jest przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych „Odcienie wolności” mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Najlepsze produkcje zostaną pokazane na antenie Discovery Channel i podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Przyznane zostaną też Nagroda Jury – 10 tys. zł – i Nagroda Publiczności – 5 tys. zł.

W ramach konkursu profesjonaliści i amatorzy mogą nadsyłać krótkometrażowe filmy dokumentalne o tym, co oznacza dla nich wolność. Minimalna długość zgłaszanych produkcji to 1 minuta, a maksymalna – 30 minut.

Jury w składzie: Robert Gliński, Artur Liebhart, Paweł Łoziński i Dorota Żurkowska wyłoni najlepszą pracę, której autor otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkową nagrodę, 5 tys. złotych, przyzna publiczność w głosowaniu na stronie konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w dniu 19 maja 2018 r. Zwycięskie filmy zostaną również wyemitowane na antenie Discovery Channel i podczas 15. Edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca za pośrednictwem strony internetowej www.odcieniewolnosci.pl Szczegóły i regulamin konkursu są również dostępne pod tym adresem.

[z materiałów organizatora]

2018-03-06T13:24:35+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast