--Filmy festiwalowe do obejrzenia poza festiwalem – rusza cykl Millennium Docs Przedstawia w kinie Iluzjon

Filmy festiwalowe do obejrzenia poza festiwalem

– rusza cykl Millennium Docs Przedstawia w kinie Iluzjon

Warszawa, kino Iluzjon,

od 20 września 2018

W Iluzjonie będzie można obejrzeć najlepsze z najlepszych filmów dokumentalnych tegorocznego Millennium Docs Against Gravity. Wszystkie wypełniały sale kinowe po brzegi i budziły wiele dyskusji. Teraz zyskują drugie życie w ramach nowego cyklu Iluzjonu. Czyściciele Internetu to wstrząsający reportaż o cenzurze w czasach mediów społecznościowych. Pokolenie pieniądza jest opowieścią o najbogatszych przedstawicielach turbo-kapitalizmu. Twórcy Genesis 2.0 zastanawiają się nad etycznymi konsekwencjami klonowania, a z kolei Wielka architektura jest porywającym przewodnikiem po twórczości Bjarke Ingelsa, jednego z najciekawszych architektów naszych czasów.

Planowane projekcje:

20.09 – Czyściciele Internetu (The Cleaners) reż. Hans Block i Moritz Riesewieck (przedpremierowy pokaz otwierający cykl)

18.10 – Pokolenie pieniądza (Generation Wealth) reż. Lauren Greenfield

22.11 – Genesis 2.0 reż. Christian Frei (przedpremierowy pokaz)

13.12 – Wielka architektura (Big Time) reż.  Kaspar Astrup Schröder

Więcej informacji o cyklu:

http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/916/millennium-docs-przedstawia.html

https://www.facebook.com/events/278830076059952/

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Jako jedyny w Europie odbywa się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. Zainteresowanie kinem dokumentalnym rośnie z roku na rok. Tylko w tym roku festiwal odwiedziło ponad 65 000 widzów.

[z materiałów organizatora]

2018-09-14T20:32:11+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast