--Film w TR. Against Gravity przedstawia – przedpremierowy pokaz filmu Niemiłość (2017)

Film w TR. Against Gravity przedstawia

– przedpremierowy pokaz filmu Niemiłość (2017)

Warszawa, TR Warszawa (Teatr Rozmaitości),

8 stycznia 2018

TR Warszawa i Against Gravity zapraszają 8 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 na specjalny przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Andrieja Zwiagincewa Niemiłość, tegorocznego kandydata do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Premiera filmu w polskich kinach 2 lutego 2018 roku, polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Przedpremierowy pokaz filmu Niemiłość inauguruje cykl FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA – comiesięcznych specjalnych projekcji filmowych, przygotowany przez Against Gravity – dystrybutora filmów i organizatora Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity i TR Warszawa. W programie m.in. przedpremierowe pokazy filmów Jagody Szelc i Ai Wei Weia – do obejrzenia w TR Warszawa przed ich oficjalną premierą w kinach.

Współpraca TR Warszawa i Against Gravity to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji, działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowują one program zarówno dla widzów wiernych od lat, jak i tych, którzy ich jeszcze nie znają. Działają na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzą kulturalną stolicę.

Niemiłość Andrieja Zwiagincewa (reżyser głośnych filmów: Lewiatan, Elena, Powrót) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Film Niemiłość zdobył już szereg nagród, m.in. Nagrodę Jury na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz dwie Europejskie Nagrody Filmowe: za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę. Jest nominowany do tegorocznych Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny oraz kandydatem do Oscara®.

Więcej na: http://trwarszawa.pl/projekty/wydarzenie/n/niemilosc/

[z materiałów organizatora]

2018-01-25T11:51:12+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast