--Dzień Dziecka w Kinie Pod Baranami

Dzień Dziecka w Kinie Pod Baranami

Kraków 2-3 czerwca 2018

Jak co roku, Kino Pod Baranami, wspólnie z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Famigą, zaprasza najmłodszych widzów do wspólnego świętowania Dnia Dziecka!

W sobotę, 2 czerwca (godz. 11.00), w ramach Bajkowego Dnia Dziecka odbędzie się pokaz zrekonstruowanych cyfrowo klasycznych polskich animacji o księżniczkach  i rycerzach oraz wspólne zabawy pod okiem doświadczonych animatorów.

W ramach Bajkowego Dnia Dziecka na ekranie Kina Pod Baranami pojawią się dwa lalkowe filmy krótkometrażowe Jerzego Kotowskiego: Rycerz z Kapadocji, czyli opowieść o św. Jerzym, który poskromił smoka oraz Baśń o korsarzu Palemonie będąca adaptacją wiersza Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Mali kinomani spotkają się również z łakomym Smokiem Barnabą, bohaterem animacji Tadeusza Wilkosza, twórcy m.in. Przygód Misia Colargola. Zrekonstruowane cyfrowo bajki pochodzą ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Po seansie uczestnicy spotkania wezmą udział w kreatywnych zabawach prowadzonych przez animatorów Famigi. Organizatorzy zachęcają małych widzów Kina Pod Baranami do wizyty w przebraniu – stroje księżniczek i rycerzy w dowolnej konfiguracji będą mile widziane!

Natomiast niedzielny poranek 3 czerwca (także o godz. 11.00) rozpocznie pokaz bajek z nowej serii animowanej Basia, której bohaterką jest 5-letnia dziewczynka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Jej animowane przygody uczą dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Po seansie, na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, animatorzy z Famigi wyczarują wielkie bańki mydlane mieniące się kolorami tęczy. Na wszystkie maluchy czekać będą upominki. Kino Pod Baranami zaprasza na spotkanie dzieci od 3. roku życia.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-14T13:08:25+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast