--Dojrzałe Kino – inauguracja sezonu

Dojrzałe Kino – inauguracja sezonu

Kraków, Kino Pod Baranami,

6 września 2017

W środę, 6 września, o godz. 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dojrzałego Kina. Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Na pokuszenie Sofii Coppoli zrealizowanego na podstawie powieści Thomasa Cullinana. W swoim najnowszym filmie twórczyni Przekleństw niewinności i Marii Antoniny ponownie skupia się na kobietach, snując osadzoną w trakcie wojny secesyjnej opowieść o mieszkankach szkoły dla dziewcząt na południu Stanów Zjednoczonych. Kiedy w progi ich domu trafia ranny żołnierz wrogiej armii, zafascynowane nim kobiety walczą o jego zainteresowanie, łamiąc obowiązujące je zasady. Oprócz wybierającego coraz ciekawsze role Colina Farrella, na ekranie pojawiają się znakomite aktorki: Nicole Kidman, Elle Fanning i Kirsten Dunst.

Niepowtarzalną wizję Sofii Coppoli oraz jej talent w prowadzeniu aktorów doceniło jury tegorocznego festiwalu w Cannes, po raz pierwszy od 1961 roku przyznając nagrodę dla najlepszego reżysera kobiecie.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

Więcej na: www.kinopodbaranami.pl

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:58:11+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast