--Tajemnice fotografii miejskiej – warsztaty fotograficzne w ramach projektu Dekodujemy Łódź filmową

Tajemnice fotografii miejskiej – warsztaty fotograficzne w ramach projektu Dekodujemy Łódź filmową

Łódź, 15 maja – 30 października 2017

Za nami kolejne z działań w ramach projektu „Dekodujemy Łódź filmową”, działaniem tym były warsztaty filmowe „Tajemnice fotografii miejskiej”. Warsztaty te zorganizowane zostały w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (w siedzibie partnera projektu), dysponującym pracownią fotograficzną z profesjonalną ciemnią fotograficzną. Prowadziła je pani Jolanta Proszak – fotografik, nauczycielka od wielu lat prowadząca warsztaty fotograficzne, członkini Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, współorganizatorka konkursu „Zabytki Łodzi”. W prezentowanych na zdjęciach warsztatach wzięli udział uczniowie XLVII LO w Łodzi pod opieką pani Moniki Szymczyk.
Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji na temat najczęstszych błędów popełnianych przy fotografowaniu architektury, które dotyczą przede wszystkim kadrowania, perspektywy i proporcji. Następnie uczniowie ćwiczyli poprawne kadrowanie różnych obiektów. Zajęcia zakończyły się zabawami fotograficznymi z wykorzystaniem techniki cyjanotypii i luksografii.
Uczestnicy warsztatów zostali w ten sposób przygotowani do następnego etapu pracy – czyli do opracowania materiałów merytorycznych i ikonograficznych na temat miejsc filmowych w Łodzi.

Projekt jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje kultury”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Projekt „Dekodujemy Łódź filmową” realizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis” w partnerstwie z następującymi instytucjami/organizacjami:
Muzeum Kinematografii
Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi
Wspiera nas także Koło Naukowe Filmoznawców UŁ w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ.

Projekt jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje kultury”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Wydarzenie na Facebooku

2018-06-06T15:04:44+00:00sobota, 8 Lipiec 2017|
Wielkość czcionki
Kontrast