--3. edycja projektu Plan Filmowy

3. edycja projektu Plan Filmowy

Warszawa, WFO, do końca 2018

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych uruchomiła właśnie trzecią edycję projektu „Plan Filmowy”. Jest on oryginalnym oraz inspirującym połączeniem niezwykłej wystawy kostiumów, ekspozycji scenograficznej i jednego z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych, który pozwala zwiedzającym na wejście w sam środek planu filmowego. Projekt powstał przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa potrwa do końca 2018 r.

Filmowa podróż do przeszłości

Wystawa, którą można zwiedzać w halach Wytwórni została podzielona na dwie części – scenograficzną i kostiumową. Ekspozycja zajmuje łącznie 800 metrów kwadratowych. W części scenograficznej odtworzono dekoracje z kilku produkcji fabularnych. Na wystawie można zobaczyć m.in. salę tronową i królewską sypialnię, a także komnatę, w której zainscenizowano królewską ucztę. Wszystkie elementy dekoracji i rekwizyty przygotowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły, charakterystyczne dla oryginalnych przedmiotów pochodzących z konkretnych epok. Uzupełnieniem zwiedzania niezwykłej scenografii jest multimedialna projekcja, która dzięki technologii VR.

Historia mody w pigułce

Na wystawie kostiumów przygotowanej przez WFDiF znajdują się m.in. prawdziwe perełki, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji cyklu filmów historycznych pt. „Historia w ożywionych obrazach”. Wśród nich pełna blasku suknia koronacyjna Anny Jagiellonki i kostium Króla Zygmunta Augusta. W trakcie zwiedzania można zobaczyć pracownię kostiumograficzną oraz  dowiedzieć się jak za pomocą ubioru kostiumograf współtworzy koncepcję plastyczną filmu.

Jak wziąć udział w projekcie „Plan Filmowy”?

Program wystawy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), młodzieży, studentów, grup rodzinnych, seniorów i osób indywidualnych.

Zwiedzanie:
z osobą oprowadzającą lub z audioprzewodnikiem:
– dla grup 10-30 osób
– dla osób indywidualnych

Szczegółowe informacje i rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28, planfilmowy@wfdif.pl

www.wfdif.pl/pl/wystawa-plan-filmowy-iii-edycja

www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/warsztaty-filmowe

www.facebook.com/PlanFilmowy/

www.instagram.com/planfilmowy/

[z materiałów organizatora]

2018-10-22T10:37:25+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast