--25. edycja warsztatów scenariopisarstwa Bahama Films

25. edycja warsztatów scenariopisarstwa Bahama Films

Warszawa i Kraków, jesień 2017

Twoim marzeniem jest scenariopisarstwo? Masz pomysł na film, ale nie wiesz od czego zacząć? Bahama Films zaprasza. Podczas warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących” poznasz tajniki pisania scenariuszy filmowych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej – pracując nad własnym tekstem.

To już 25. edycja wyjątkowych warsztatów, które od 2010 roku ukończyło ponad 600 kursantów. Podczas 30 godzin zajęć uczestnicy poznają zasady pisania scenariuszy, od chwytliwego logline’u i sposobów kreacji postaci, poprzez opracowanie perfekcyjnej struktury scenariusza, aż po pisanie zapadających w pamięć dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji własnego projektu filmowego.

Każdy uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów Bahama Films, dzięki czemu mogą zostać zaproszeni do współpracy przy kolejnych projektach. Otrzymują także możliwość dalszego kształcenia, podczas kontynuacyjnych warsztatów scenariuszowych oraz intensywnych warsztatów tematycznych.

W jesiennej edycji warsztatów uruchomione zostaną cztery grupy (5-10 osób) w Warszawie oraz jedna w Krakowie. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.bahamafilms.pl, jak również na Facebooku: http://www.facebook.com/bahamafilms.fanpage

Prowadzący:

Dr Wiktor Piątkowski scenarzysta, producent, wykładowca akademicki. Studiował m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, London Film School, Deutsche Film und Fernsehakademie Berlin, a w Szkole Głównej Handlowej obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych ze specjalizacją z zarządzania na rynku telewizyjnym. Wiktor Piątkowski jest pomysłodawcą i współscenarzystą „Watahy”, pierwszego oryginalnego serialu wyprodukowanego przez HBO w Polsce.

Współpracuje również jako scenarzysta z czołowymi producentami z całej Europy. Uczestniczył w międzynarodowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab i Racconti. Od 2008 roku należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2016 był jednym z uczestników Berlinale Talents podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Należy również do „The Dirty Dozen Collective”, kolektywu twórców i producentów m.in. z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Krzysztof Maćkowskiscenarzysta i kierownik literacki BAHAMA FILMS, dziennikarz, powieściopisarz, podróżnik. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Autor powieści „Raport Badeni” (Wydawnictwo Znak), za którą otrzymał m.in. nagrodę Krakowska Książka Miesiąca oraz „Bardzo wielkie pojednanie”. Autor scenariusza pełnometrażowego „Bardzo wielkie pojednanie” (finał Hartley–Merill) oraz krótkometrażowego „Kontrakt” (reż. Ksawery Szczepanik). Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Jest pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO). Współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”. Organizator Krakowskich Czwartków Kryminalnych.

[z materiałów organizatora]

2018-06-06T14:43:58+00:00
Wielkość czcionki
Kontrast